D Z Y N Mimarlk

ICED-MARBLE

Hem dekoratif bir cephe modülü hem de dış mekanlar için soğutucu olarak kurgulanan Iced-Marble su püskürtmeli soğutma sistemi ile entegre edilmiş mermer plakalardır.

Iced-Marble mermerin soğuk dokusundan esinlenerek tasarlanmıştır. Soğuk yapıda olan bir materyal olması sebebiyle teknolojik soğutma sistemleriyle uyum içinde çalışacak bir sistemdir. Açık mekanlarda kullanılan su püskürtmeli soğutma sistemlerinin, tasarımları bozan kalabalık kablo ve hat görüntüleri de bu sistemle gizlenmiş olacaktır. İsteğe bağlı olarak koku da yayabilecek olan bu sistemle, tasarımlarda ferahlama hissi oluşturmak hedeflenmiştir.

Mermerin ısı ve nem kontrolü sağlayan yapısı sayesinde su hatları ile soğuyan mermer uzun süre soğuk kalacak ve sistemin enerjiyi verimli kullanması sağlanacaktır. Kullanılan plakalar mermerlerden su jeti ile istenilen geometrik formlarda oluşturulup, modüler bir sistemde üretilecektir.

Açık mekanların soğutulması için cephelere estetik değer katmak amacıyla tasarlanmış ve kolay uygulanabilir sistemi sayesinde her türden dış mekana uygulanabilecektir. Kafeler, müstakil evlerin bahçeleri, tek katlı mağazalar gibi her türden açık-yarı açık mekana uygulanabilir.

Sonuç olarak dekorasyonda imza niteliğinde cephelerin oluşturulması ve soğutma sistemleriyle entegre sistemlerin çeşitlendirilmesi amaçlanmıştır.